Australija preživljava netoplavu Quad Series plaši se protiv Južne Afrike

Gretel Tippett stajao je najviši u nedostatku kapetana Caitlin Bassetta dok je zahrđala Australija pobijedila Južnu Afriku 62-45 na uvodnom testu Quad Series u Liverpoolu.

Svjetski prvaci zabili su petoplasirani Proteas 16 -11 nakon neugodne prve četvrtine u nedjelju, ali postepeno su stali na noge Echo Areni, mjestu održavanja ovogodišnjeg Svjetskog kupa. Voditelj Engleske Geva vodio je u Quad Series pobjedi protiv Novog Zelanda. Pročitajte više

Uspjeli su bez pogotka svjetske klase Bassett, koji je tijekom četvrtka u zagrijanoj utakmici u Manchesteru pretrpio nadlakticu podlaktice, isključujući je iz turnira.

Iskusni strijelac Caitlin Thwaites bio je solidan u prvom poluvremenu prije nego što ga je zamijenio od strane stručnjaka za napad golovima Steph Wood.

Tippett je bio važna konstanta u napadu po golu, imenovan igrač utakmice nakon slijetanja 30 od 32 pogotka.Otkrila je glatku vezu s Woodom dok je Australija pobijedila u posljednjem kvartalu 19-7.

Igrači Lisa Alexandera jedva su vidjeli teren za netball od Betclic osvajanja Constellation Cupa prošlog listopada, a pokazalo se i rano. Međutim, nije željela izgovore za početak bez popisa.

“Južna Afrika je napravila neke lijepe stvari u prvom kvartalu i bili smo uhvaćeni kako spavaju”, rekla je Aleksandra za AAP. “Nije prihvatljivo družiti se četvrtinu i pokušavati presresti ili prilagoditi broj kaznenih bodova.To si ne možemo priuštiti protiv Novog Zelanda ili Engleske. ”

Proteaci su prebrzo odbili loptu nizvodno, što je nagnalo Alexandera da uvede Jo Westonu u obrambenu mrežu, a Jamie-Lee Price u krilnoj obrani da zaustavi protok. u prvom poluvremenu.

Ključne promjene uslijedile su ispred drugog poluvremena, kada su Wood i krilni napad Kelsey Browne iskoristili svježinu da protežu Proteaze, dok je Liz Watson izgledala ugodnije kad se pomaknula natrag u središte.

Wood-ova dodatna brzina mučila južnoafrički cilj zadržati Phumza Mawenija koji je dokazao pregršt Thwaitesa.

“Phumza je vrlo dobar igrač, ali kad za Betclic bonus njega povežemo Stepha, ona samo se nisu nosili s tim pokretom “, rekao je Alexander. “To je stvar nepredvidivog, a Caity [Thwaites] će se potruditi da se pozabavi nekim od tih malih područja za koja mislimo da se mogu poboljšati.

Južnoafrički trener i bivša australska mentorica Norma Plummer izjavila je da atletičarka Tippett je bio najveća razlika između timova. “Tippett je bio sjajan.Fizički je snažna i teško se podnosi. ” u nedjelju (AEDT) su Novi Zeland, koji je s 54:41 otišao na mjesto prvaka Engleske u Commonwealth Gamesu.