Doigravanje NFL-a: Sveci završavaju kraljeve orlova dok Brady vodi Patriotsi pored Chargersa

Gretel Tippett stajao je najviši u nedostatku kapetana Caitlin Bassetta dok je zahrđala Australija pobijedila Južnu Afriku 62-45 na uvodnom testu Quad Series u Liverpoolu.

Svjetski prvaci zabili su petoplasirani Proteas 16 -11 nakon neugodne prve četvrtine u nedjelju, ali postepeno su stali na noge Echo Areni, mjestu održavanja ovogodišnjeg Svjetskog kupa. Voditelj Engleske Geva vodio je u Quad Series pobjedi protiv Novog Zelanda. Pročitajte više

Uspjeli su bez pogotka svjetske klase Bassett, koji je tijekom Betclic app četvrtka u zagrijanoj utakmici u Manchesteru pretrpio nadlakticu podlaktice, isključujući je iz turnira.

Iskusni strijelac Caitlin Thwaites bio je solidan u prvom poluvremenu prije nego što ga je zamijenio od strane stručnjaka za napad golovima Steph Wood.

Tippett je bio važna konstanta u napadu po golu, imenovan igrač utakmice nakon slijetanja 30 od 32 pogotka.Otkrila je glatku vezu s Woodom dok je Australija pobijedila u posljednjem kvartalu 19-7.

Igrači Lisa Alexandera jedva su vidjeli teren za netball od osvajanja Constellation Cupa prošlog listopada, a pokazalo se i rano. Međutim, nije željela izgovore za početak bez popisa.

“Južna Afrika je napravila neke lijepe stvari u prvom kvartalu i bili smo uhvaćeni kako spavaju”, rekla je Aleksandra za AAP. “Nije prihvatljivo družiti se četvrtinu i Betclic pokušavati presresti ili prilagoditi broj kaznenih bodova.To si ne možemo priuštiti protiv Novog Zelanda ili Engleske. ”

Proteaci su prebrzo odbili loptu nizvodno, što je nagnalo Alexandera da uvede Jo Westonu u obrambenu mrežu, a Jamie-Lee Price u krilnoj obrani da zaustavi protok. u prvom poluvremenu.

Ključne promjene uslijedile su ispred drugog poluvremena, kada su Wood i krilni napad Kelsey Browne iskoristili svježinu da protežu Proteaze, dok je Liz Watson izgledala ugodnije kad se pomaknula natrag u središte.

Wood-ova dodatna brzina mučila južnoafrički cilj zadržati Phumza Mawenija koji je dokazao pregršt Thwaitesa.

“Phumza je vrlo dobar igrač, ali kad za njega povežemo Stepha, ona samo se nisu nosili s tim pokretom “, rekao je Alexander. “To je stvar nepredvidivog, a Caity [Thwaites] će se potruditi da se pozabavi nekim od tih malih područja za koja mislimo da se Betclic bonus mogu poboljšati.

Južnoafrički trener i bivša australska mentorica Norma Plummer izjavila je da atletičarka Tippett je bio najveća razlika između timova. “Tippett je bio sjajan.Fizički je snažna i teško se podnosi. ” u nedjelju (AEDT) su Novi Zeland, koji je s 54:41 otišao na mjesto prvaka Engleske u Commonwealth Gamesu.