Paterno vedel o zneužívaní Sandusky v roku 1976, podľa svedectva súdu

Muž svedčí, že povedal futbalovému trénerovi Penn State Joe Paternovi a jeho trénerovi, že bol sexuálne napadnutý asistentom trénera Jerry Sandusky v roku 1976, keď mal 14 rokov, ale tréner ignoroval jeho tvrdenia a povedal, že má futbal sezóny sa obávajú, podľa nových súdnych dokumentov, ktoré boli uvoľnené v utorok na súde vo Philadelphii.

Obeť, identifikovaná v súdnych Bet365 záznamoch ako John Doe 150, svedčí o tom, že Sandusky ho obťažoval v sprche počas futbalovej hry v Penn State.Po tom, čo požiadal ohovoriť s Paternom o incidente, Doe svedčil o tom, že bol konkrétny v súvislosti so sexuálnym útokom, ale Paterno si zhliadol nároky.

“Je presné, že vás Coach Paterno rýchlo povedal:” Nechcem počuť o takýchto veciach, mám futbalovú sezónu, na ktorú sa obávam? “” Doe povedal právnikom Poisťovateľa Penn State v ukladaní v roku 2014.

“Konkrétne. Áno…Bol som šokovaný, sklamaný, urazený. Bol som Bet365 urazený…Povedal som, je to všetko, čo robíš?Nebudete robiť nič iné? “Doe odpovedal a svedčil o tom, že Paterno práve odišiel. Dokumenty, ktoré boli nariadené rozbalením rozhodcom v Philadelphii Gary Glazer, obsahovali podrobnosti o tvrdeniach, ktoré Penn State asistenti trénovali “Nevhodný kontakt” a “sexuálny kontakt” medzi Sandusky a dieťaťom v rokoch 1987 a 1988. Sanduskyho právnik a rodina Paterno popreli obvinenia.

Rodina zomrelého trénera Nittany Lions pokračovala v útoku na návrh, že Paterno vedel niečo o správaní Sanduskyho pred rokom 2001 vo vyhlásení Bet365 vydanom v utorok prostredníctvom právnika Wick Sollers.

“Materiály ktorý sa dnes vydal v súvislosti s Joeom Paternom, hovorí o konverzácii, ku ktorej došlo pred niekoľkými desaťročiami, keď všetky strany okrem žalobcu sú teraz mŕtve. Okrem toho existuje množstvo špecifických prvkov obvinení, ktoré sú v rozpore s logikou a nikdy neboli dokonca aj najzákladnejšie objektívne vyšetrenie.Najdôležitejšie je, že existujú Bet365 rozsiahle dôkazy, ktoré sú v ostrom protiklade s týmto tvrdením. ”

Toto vyhlásenie nevypracovalo dôkazy.

Prezident Penn State Eric Barron vydal nasledujúce vyhlásenie Utorok na webovej stránke univerzity:

Penn State prevažujúci záujem bol a zostáva pre obete Jerry Sandusky. Zatiaľ čo jednotlivci majú rôzne názory a môžu čerpať rôzne závery zo svedectva o bývalých zamestnancoch Penn State, špekulácie Penn State nie sú užitočné. Musíme byť citliví voči všetkým zainteresovaným osobám, a najmä tým, ktorí môžu byť obeťami sexuálneho zneužívania detí.Pre Penn State je tiež oveľa ťažšie vytvoriť prostredie, v ktorom sa obete sexuálneho zneužívania cítia dobre a prichádzajú a študenti, fakulty a zamestnanci sa cítia chránení pri oznamovaní priestupkov. Aj keď boli osídlenia Bet365 dosiahnuté, je tiež dôležité opätovne zdôrazniť, že údajné znalosti bývalých zamestnancov Penn State nie sú preukázané a nemali by byť považované za také. Niektorí jednotlivci popierajú tvrdenia a iní sa nedokážu brániť. Špekulácie tiež slúžia na zvládnutie klínu v komunite Penn State. Chcel by som požiadať, aby sme si pamätali, že našou hlavnou úlohou je zamerať sa na výskum, vzdelávanie a služby. Rešpektujeme iné hľadiská a sústredíme sa na našu misiu.Univerzita sa zaviazala zabezpečiť, aby naše areály boli bezpečné pre deti a prebiehajúce programy prevencie a vzdelávania a Bet365 výskum, ktorý prispieva k lepšej spoločnosti. Sandusky bol odsúdený na 45 počtoch zneužívania detí v roku 2012 a slúži 30 až 60 rokov väzenia.

Rate this post