Počas základnej časti sa držal skôr v ústraní

Utočník Bostonu David Krejčí (na snímke) nezbieral toľko bodov ako v predchádzajúcich ročníkoch. Do play off však vstúpil rodák zo Šternberku vo fenomenálne forme. Jeho výkon zo stredajšieho štvrtého duelu proti Torontu to len dokladá. Krejčí nastrieľal do bránky Maple Leafs hetrik a doviedol tak Bruins k tretiemu úspechu v sérii.

“David zahral na hranici svojich možností,” chválil po zápase hlavný kouč amerického tímu Claude Julien. Spomínate? Sú to dva roky, kedy Boston došiel k zisku Stanley Cupu. Jeho hlavným lídrom bol vtedy práve David Krejčí, ktorý nazbieral http://cz-bonus.com/fortuna dvadsaťtri kanadských bodov a stal sa najproduktívnejším hráčom play off. Teraz Bruins usilujú o ďalší triumf a spoľahnúť sa môžu znovu na českého Šikulu. Šternberský rodák vstúpil do vyraďovacích bojov fantasticky, v štyroch zápasoch zaznamenal už desať bodov. Naposledy v noci na štvrtok zostrelil Toronto hetrikom a po zásluhe bol vyhlásený prvou hviezdou stretnutia. “Je to samozrejme pekné,” rozplýval sa po vydarenom zápase dvadsaťsedemročný center.

hc-slovan-bratislava-vladivostok-427040

“Pri prvom góle som sa snažil len ísť do bránky, najprv som ani nevedel, či ma puk trafil alebo nie,” popísal svoju úvodnú trefu v dôležitom štvrtom zápase série. Prvé dva góly Krejčího od seba delili necelé štyri minúty druhej tretiny, ten tretí si potom schoval na štrnástu minútu predĺženie. “Na dvoch mojich góloch mal obrovský podiel Nathan Horton. Najprv mi krásne prihral na strelu, pred rozhodujúcim gólom v predĺžení inkasoval tvrdý hit, napriek tomu dokázal puk odohrať. Zaslúžia si veľkú pochvalu,” hlásil skromne Krejčí. Útočník sa vzácne šikovnými rukami sa po dueli dočkal veľkej poklony aj od hlavného kouča Claudea Juliena.

Ten má vo zvyku hodnotiť výkony svojich zverencov skôr triezvo, Krejčí ho však svojím počínaním nadchol. “Je pre nás absolútne nenahraditeľným hráčom,” vyhlásil bez váhania skúsený kormidelník. Český reprezentant odohral v zápase dvadsaťdva minút a patril k nejvytěžovanějším http://sk-bonus.com/fortuna útočníkom Bostonu. Rovnako ako pred dvoma rokmi na seba berie v kľúčových okamihoch zodpovednosť a ťahá Bruins za úspechom. “David podal výkon na vrchole svojich možností. Sú jednoducho typy hráčov, ktorí v play off ožívajú. On je jednoznačne jedným z nich,” vyhlásil Claude Julien na adresu produktívneho útočníka, ktorý v NHL odohral viac ako štyri stovky zápasov. Ten si nemohol hru svojho elitného centra vynachváliť.

Zároveň sa ale nebojí tvrdej hry pred bránkou súpera a osobných súbojov. Ak má vôbec nejakú slabinu, tak jedine to, že ich k sebe niekedy až moc prísny, keď sa mu práve nedarí, “pokračoval v superlatívoch Julien. Boston sa vďaka Krejčímu dostal v sérii do vedenia 3: 1 na zápasy a má tak nakročené k postupu do druhého kola Východnej konferencie. “Uvedomujeme si, že máme skúsený tím. Ale ide predovšetkým o to, aby sme tie skúsenosti zúročili. Myslím, že sa nám to teraz podarilo, “pripomenul Krejčí, ktorý záverom ocenil aj výkon brankára Tuukka Rask.” Nebyť jeho, predĺženie by sa vôbec nehralo, “uzavrel.